Poniżej polskie piosenki – najpopularniejsze wśród utworów You Tube dla dzieci.

Fasolki to zespół muzyczny którego słuchali wasi rodzice, lecz ich piosenki do dziś są śpiewane. Doczekały się również wielu nowoczesnych wersji odtwórczych. Najbardziej znane piosenki dla dzieci to – Mydło, Domowa piosenka, Czuję głód, A ja rosnę, Zabiorę brata, Kropelka złotych marzeń, Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Posłuchajcie i obejrzyjcie teledyski fasolek, może podobnie jak waszym rodzicom piosenki i wam się spodobają.

Piosenki dla Dzieci – FASOLKI a ja rosnę i rosnę

Cóż starsi słuchacze na pewno pamiętają tę piosenkę z dzieciństwa łezka sie kręci mamy nadzieje że maluszkom spodoba się również. Zobaczcie dzieciaki jak Konrad słuchając tej piosenki dla dzieci szybko rośnie i zmienia się na naszych oczach. Rodzice udokumentowali i postanowili podzielić się filmem tworząc teledysk dla dzieci tak by została pamiątka dla Konrada z jego dzieciństwa. Popieramy taką formę przekazu i POLECAMY odsłuchanie piosenki A ja rosnę i rosnę FASOLKI – to były przeboje.

Piosenki dla Dzieci – FASOLKI Bursztynek Bursztynek

Brusztynek Bursztynek w wykonaniu żaby Moniki i Kulfona. Jednak żaby potrafią śpiewać piosenki i to całkiem nieźle. Kiedyś dzieci miały swoje piosenki. Przypomnijmy sobie oglądając teledysk dla dzieci zieloną i zabawną żabę Monikę i jej czerwonego przyjaciela Kulfona. Razem występowali w programie dziecięcym Ciuchcia w 1992-2000 ciepło przyjętym przez młodych widzów. Kulfon i Monika pochodzili z planety Kulfocentauris leżącej gdzieś w odległej przestrzeni kosmicznej. Ich mentorem był doktor Ciekawski. Teraz czas na piosenkę dla dzieci Bursztynek Bursztynek tak to leciało.

Piosenki dla Dzieci – Piosenki z Bajek – Miś Uszatek

Któż nie pamięta przezabawnego Misia który śpiewał piosenki dzieciom na dobranoc. Cofnijmy się w przeszłość i posłuchajmy piosenki w wykonaniu Misia Uszatka.

Piosenki dla Dzieci – Piosenki z Bajek – Gumisie

Gumisie harcują po lesie szarżują wszędzie dziś słychać donośny ich śpiew. Zawsze zwycięskie, waleczne, rycerskie, każda przygoda zapiera nam dech. Jedna z fajniejszych przygodowych bajek o dzielnych Gumisiach. Posłuchajcie intra ta piosenka dla dzieci szybko w pada w ucho.

Piosenki dla Dzieci – Piosenki dla dzieci – Księżniczka i Żaba

Piosenka dla dzieci z bajki Księżniczka i żaba – Młoda dziewczyna mieszkająca w Nowym Orleanie pewnego dnia spotyka księcia zmienionego w żabę. Los jest przewrotny pocałunek zamiast zdjąć klątwę zmienia dziewczynę w żabkę. W żabich skórach Tiana i Książe ruszają odszukać kapłankę Voodoo która jako jedyna może odczynić zły czar.

FASOLKI – ZUZIA

Zuzia Lalka nie duża piosenka dla dzieci w oryginale śpiewana przez grupę Fasolki. Obejrzyjcie teledysk dla dzieci w wykonaniu Mini Mini. Tekst nie został zmieniony możecie porównać współczesne wykonanie tego utworu kierowanego do dzieci. Kolorowy teledysk choć jakość w obecnej formie na youtube nie powala.

FASOLKI – WITAMINKI

Witaminki witaminki wasz maluch słuchając piosenki dla dzieci dowie się jak wielkie znaczenie mają dla jego rozwoju tytułowe witaminki. Chcesz być silny i zdrowy musisz jeść witaminki. Teledysk dla dzieci w wykonaniu mini mini. Promujące edukację, oraz działające jako współ-sponsor w zakupie plecaków szkolnych dla dzieci z biednych rodzin w Katowicach.

FASOLKI – SCZOTKA PASTA

Znana chyba wszystkim rodzicom piosenka dla dzieci zespołu FASOLKI – Szczotka Pasta Kubek tra ta ta ta. Przypomina naszym maluchom że mycie zębów jest bardzo ważną czynnością od której zależy czy będziemy mieć zdrowe zęby. Muzyka dla dzieci jaką nagrywał zespół fasolki przeszła już do Historii. Cofnijmy się w czasie i przypomnijmy sobie jak to leciało.

FASOLKI – MYDŁO

Muzyka jaką w latach 80 rozpoczęła tworzyć grupa muzyczna Fasolki, do dzisiejszego dnia przetrwała mimo że nadgryzł ją ząb czasu. To już kolejna kultowa piosenka dla dzieci której nie mogło zabraknąć na tej stronie. Zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy mamy nadzieje że będzie śpiewająco.

 

Kołysanki dla dzieci

Kołysanka od Mini Mini. Jak zwykle rewelacyjna kołysanka dla dzieci od stacji telewizyjnej Mini Mini. Muzyka i delikatny głos uśpi każde maleństwo. Warto nauczyć się tekstu i spiewać tą kołysankę dziecku gdy nie może zasnąć. Jedna z lepszych piosenek dla dzieci.

KOŁYSANKA DLA OKRUSZKASEWERYN KRAJEWSKI

Jak przygotować dziecko do snu? Jest jeden sprawdzony sposób, puść dziecku kilka kołysanek a uspokoi się i łatwiej będzie położyć ci je do łóżeczka. Seweryn Krajewski ma w głosie tę magiczną moc która łapie za serce i sprawia że chętnie wracamy do jego piosenek. Posłuchajcie Kołysanki dla dzieci może to ta piosenka będzie czarować wasze maleństwo do snu.

KOŁYSANKI -ACH ŚPIJCIE MOJE DZIECI

Kołysanka dla dzieci „Ach śpijcie moje dzieci” To wspólny projekt Magdy Umer i Grzegorza Turnaua – rok wydania 2010r. Płyta to tradycyjne oraz obecne piosenki na dobranoc śpiewane dzieciom. Znajdziecie na niej takie piosenki jak „Aaa kotki dwa” czy Ach śpij kochanie) nie zabraknie również już zapomnianych kołysanek typu „Bajka iskierki”, „Już gwiazdy lśnią”. Wszystkie kołysanki opracował Grzegorz Turnau śpiewając w duecie z Magdą Umer. Posłuchajcie jednej z usypianek może zachęci was do zakupu płyty. Czas na piosenkę dla dzieci Zapraszamy również do przeczytania artykułu promującego nasze nowe plecaki dla mamy.

KOŁYSANKI -W MUSZELKACH TWOICH DŁONI

To pełna ciepła kołysanka która śpiewa Grzegorz Turnau. Posłuchajmy kołysanki dla dzieci pt. „W muszelkach twoich dłoni”. Kołysanka pochodzi z płyty „Księżyc w misce” – jest to szósty album z poezją śpiewaną Grzegorza Turnaua z 1998 roku. Jeżeli twojemu dziecku spodoba się ta piosenka może warto zdobyć całą płytę naprawdę warto. Zapraszamy do słuchania tylko dobra muzyka.

KOŁYSANKI -WRÓŻKI – GRZEGORZ TURNAU

Kołysanka dla dzieci z płyty pt. Kołysanki – Utulanki (Umer Magda & Turnau Grzegorz). Jak zwykle przepiękna kołysanka wykonana przez Grzegorza Turnau, muzykę napisał do wiersza Doroty Gellner.
Jeżeli szukacie dobrych kołysanek dla dzieci z przyjemnością możemy wam polecić tę płytę. Ta płyta z piosenkami dla dzieci jest zbiorem tradycyjnych jak i nowoczesnych kołysanek, które zostały od nowa zaaranżowane przez Grzegorza Turnau. Kołysanki zostały dobrane z myślą o rodzicach którzy chcieli by śpiewać wieczorem kołysanki swojemu dziecka.
Każdy rodzic z pewnością znajdzie kołysankę która spodoba dziecku które słuchając śpiewu mamy czy taty szybko i w poczuciu bezpieczeństwa uśnie. Zapraszamy do odsłuchania jednej z piosenek dla dzieci którą znajdziecie na płycie UTULANKI -KOŁYSANKI

KOŁYSANKI – MUZYKA BOBASA

Kołysanka dla dzieci Muzyka Bobasa. Słuchanie muzyki już od samego początku ma duży wpływ na późniejszy rozwój dziecka. Znaczenie muzyki jest wśród rodziców nadal niedoceniane a przecież odgrywa niebagatelna rolę w procesie edukacyjnym. Muzyka ma wpływ na takie obszary jak kreatywność, koncentracja, rozwój intelektualny czy społeczny. Zachęcamy rodziców do odsłuchania muzyki z płyty muzycznej przeznaczonej właśnie dla BOBASA. Idealna kołysanka dla dziecka z odgłosami morza posłuchaj.

KOŁYSANKI – SMERFY SERCE PIK PIK

Kołysanka dla dzieci od Smerfnej kapeli Serce Pik Pik. Zapraszamy dzieciaki do do przesłuchania tej pioseneczki a oczki same się zamkną. Drodzy rodzice pamiętajcie kołysanki to świetny sposób aby uspokoić i przygotować dziecko do snu. We śnie czeka wiele smerfnych przygód pora spać. Zapraszamy na teledysk z muzyką SMERFNE HITY.

KOŁYSANKI – ISKIERECZKA

Przyjemna dla ucha kołysanka dla dzieci. Wiekowa już kołysanka na pewno nie jedna mama i tatuś słuchali jej w dzieciństwie. Teraz przyszła pora aby obecni rodzice zaśpiewali tę kołysankę swoim dzieciom. Przypomnijmy sobie słowa kołysanki i linię melodyczną słuchając piosenki dla dzieci ISKIERECZKA.

KOŁYSANKI – ACH ŚPIJ KOCHANIE

Ta kołysanka jest znana chyba wszystkim rodzicom. Wpadająca w ucho muzyka i ciekawy tekst kołysanki na pewno spodoba się waszemu maleństwu. Zachęcamy do odsłuchania tej wersji w wykonaniu Mini – Mini.